• Nowoczesna biblioteka szkolna OPAC MOL NET+

OPAC MOL NET+ to nowoczesny program do obsługi biblioteki szkolnej.
          Katalog biblioteki dostępny jest dla uczniów o każdej porze i z każdego komputera posiadającego dostęp do Internetu, także z urządzeń mobilnych.

Biblioteka szkolna przyjazna dla ucznia:

1. Dzięki katalogowi internetowemu uczniowie mogą komfortowo wypożyczać zasoby korzystając również z telefonów komórkowych oraz tabletów.
          2. Uczniowie zawsze mają możliwość przeglądania własnego konta wypożyczeń, gdzie znajdują się między innymi informacje o terminie zwrotu wypożyczonych książek.

Instrukcja korzystania z katalogu biblioteki online OPAC:

1. kliknij w odnośnik lub wpisz w wyszukiwarce adres: https://m022410.molnet.mol.pl
          2. kliknij w ikonę z kluczykami w prawym górnym rogu
          3. następnie w wyświetlonym okienku logowania kliknij "Załóż konto" i wpisz szkolny adres e-mail z GSuite'a: imię.nazwisko@ochotnica-centrum.edu.pl - bez polskich znaków
          4. na Twój adres mailowy zostanie wysłany link aktywacyjny, więc sprawdź pocztę i kliknij w przesłany link
          5. wymyśl hasło (co najmniej 8 liter, co najmniej 1 duża litera, co najmniej 1 cyfra)
          6. jeśli masz problem, zgłoś się po pomoc do biblioteki szkolnej - aktywujemy konto wspólnie!
          7. po zalogowaniu wyszukujecie interesującą was książkę, sprawdzacie jej dostępność i dokonujecie rezerwacji, klikając w "Rezerwuj"
          8. książka którą wybraliście, zostanie dla was zarezerwowana w chwili, gdy na swój adres e-mail otrzymacie wiadomość potwierdzającą dokonanie rezerwacji
          9. szczegółowa instrukcja logowania się i korzystania z katalogu biblioteki online MOL Net+ molnet_Pierwsze-logowanie.pdf
          10. jeżeli wystąpił błąd podczas logowania i nie jest możliwe zalogowanie do katalogu mimo poprawnego wpisywania loginu i hasła, należy skontaktować się osobiście z biblioteką szkolną.

Jeśli masz jakieś wątpliwości, zgłoś się do biblioteki po szczegółowe informacje.